Write Your Own Review
TerraForm Cataluna Coastal Clay Plank 12mm
£23.99/m²
£34.31
TerraForm Cataluna Coastal Clay Plank 12mm.
Need to see if first?
Your Project
Floor area:
m2
Add a neutral, modern touch to your home with our 12mm Grey Oyster laminate floor. This flooring option features a beautiful griege finish that adds a sophisticated, understated look to any room. Made from durable laminate, this floor is able to withstand heavy foot traffic and is perfect for busy households. The 12mm thickness provides a sturdy, stable surface that can handle everyday wear and tear. Easy to maintain and install, our 12mm grey oyster laminate floor is the perfect combination of style and function.
| SKU | LM120156 |
|---|---|
| Width (m) | 196mm |
| Thickness | 12mm |
| Pack Coverage | 1.43m2 |
| Board Width | 196mm |
| Finish | Registry Embossed |
| Board Length | 1215mm |
| Fitting Method | 2G Click System |













