Write Your Own Review
Smoked White Herringbone 14mm x 90mm x 450mm
£62.99/m²
£122.45
Smoked White Herringbone 14mm x 90mm x 450mm
Need to see if first?
Your Project
Floor area:
m2
Showrooms and Stores across the UK
Add a touch of elegance to your home with our Smoked White Herringbone Engineered Wood flooring. This premium flooring option is made from real wood and features a stunning smoked white finish with a herringbone pattern. The engineered wood construction is more stable and durable than solid wood, making it suitable for use in areas with higher humidity or temperature fluctuations. With its easy installation and low maintenance, our Smoked White Herringbone Engineered Wood is a practical choice for any room in your home.
| SKU | EW140089 |
|---|---|
| Colour | White |
| Width (m) | 90mm |
| Thickness | 14mm |
| Pack Coverage | 1.944m2 |
| Board Width | 90mm |
| Veneer | 3mm |
| Board Length | 450mm |
| Species | Oak |













