Write Your Own Review
California Oak Studio Designs Herringbone 164 2.5mm LVT.
£55.99/m²
£120.22
California Oak Studio Designs Herringbone 164 2.5mm LVT.
Need to see if first?
Your Project
Floor area:
m2
| SKU | LVT25353 |
|---|---|
| Colour | Golden |
| Width (m) | 101.6mm |
| Thickness | 2.5mm |
| Pack Coverage | 2.147m2 |
| Board Width | 101.6mm |
| Board Length | 406.4mm |
| Fitting Method | Dryback |
| Wear Layer | 0.55mm |
| Warranty | Lifetime Residential / 15 Years Commercial |


